Co wiesz o czekoladzie?

kwiecień 12, 2018

Zbawienny wpływ czekolady znamy wszyscy. Od czasu pojawienia się u pradawnych mieszkańców Meksyku: Majów i Azteków – odcisnęła na życiu ludzi swoje piętno. Czekoladę uważano za napój bogów i wierzono w jej magiczną moc. Dzięki temu spełniała specjalna rolę podczas świętych rytuałów.

Dzisiaj potrafimy to wyjaśnić. Spożycie czekolady poprawia samopoczucie i wprowadza w doskonały nastrój. Dzieje się tak za sprawą tryptofanu, który jest odpowiedzialny za podnoszenie w mózgu poziomu serotoniny. – zwanej hormonem szczęścia. Dlatego poprawia humor i pomaga się skoncentrować. Oto główna tajemnica mocy czekolady – tak kiedyś, jak i dzisiaj.

Znamy także inne pozytywne działania czekolady na nasz organizm.
Gorzka czekolada zawiera znaczną ilość magnezu – minerału, który nasz organizm potrzebuje do różnych funkcji. Ciemna czekolada zawiera także grupę przeciwutleniaczy zwanych flawonoidami, które mogą pomóc w poprawie pracy serca. Pomagają obniżyć poziom „złego” cholesterolu, zmniejszyć ryzyko zakrzepów krwi i zwiększyć przepływ krwi przez tętnice i serce. Jedynym mankamentem czekolady jest jej kaloryczność.

Ale z okazji dzisiejszego święta – Dnia Czekolady możemy pozwolić sobie na prawdziwą czekoladową ucztę!

Sięgnij z tej okazji po wyjątkowe czekolady Milka. Masz w czy wybierać!
Duże lub małe tabliczki dostępne w wielu smakach! Począwszy od tradycyjnej mlecznej czekolady lub czekolady z orzechami laskowymi aż po karmelową – a nawet w połączeniu z pysznymi ciastkami takimi jak Oreo lub TUC – możliwości są nieograniczone!

Nasze 3 TOP smaki to:
Milka Czekolada mleczna – to wykwintna czekoladowa tabliczka powstała z alpejskiego mleka. Oryginalnie wyprodukowana w 1825 roku w Szwajcarii. Ulubiony klasyk wszystkich łasuchów.
Milka Czekolada mleczna z orzechami laskowymi – to tabliczka, której nie można się oprzeć! Jej orzechowy smak i chrupiące orzeszki zapewniają nowe doświadczenia podczas jedzenia czekolady!
Milka Oreo – Czekolada mleczna i ciasteczka Oreo to słodka i genialna współpraca dwóch niezwykłych smaków: pyszna mleczna czekolada Milka Alpine z chrupiącymi kawałkami ciasteczek Oreo to po prostu słodycz doskonała!

Jakie są Wasze ulubione smaki? 

Wszystkie czekolady MILKA znajdziecie w sklepach do których towar dostarcza MPT STANRO.