Sok z kiszonej kapusty – prawdziwy superfood!

lipiec 29, 2018

Sok z kiszonej kapusty to prawdziwy superfood – a do tego tani i bardzo zdrowy. Przede wszystkim jest bogaty w naturalny kwas mlekowy, który hamuje wzrost niepożądanych bakterii jelitowych i sprzyja rozwojowi dobrych bakterii. Picie tego soku nie tylko przynosi korzyści procesowi trawiennemu organizmu, ale działa również jako środek przeczyszczający, pomagając w zapobieganiu zaparciom. Sok z kiszonej kapusty to doskonale źródło witamin i minerałów. Jedna szklanka soku z kiszonej kapusty dostarcza 401 miligramów potasu, co stanowi 12 % dziennego zapotrzebowania. Dodatkowo zawiera on bardzo dużo naturalnej witaminy C oraz żelazo i magnez. 1 szklanka soku z kiszonej kapusty zawiera 34,7 miligramów witaminy C, która stanowi 58 % dziennego zapotrzebowania oraz i 3,47 miligrama żelaza, co stanowi 19 % wartości dziennego zapotrzebowania.

Zrobienie soku ze świeżej kapusty lub ukiszenie go jest bardzo proste. Oto przepis:

Na jedną szklankę soku z kapusty potrzebujesz około ćwierć kg kapusty białej. Ćwierć kilo kapusty pokrój na drobne kawałki. Wrzuć je do blendera i dodaj szklankę wody. Jeśli zamierzasz kisić sok dodaj trochę soli (ok. 1/2 łyżeczki do herbaty). Zmiksuj zawartość, tak by nie powstał całkowity mus lecz by drobinki kapusty były widoczne. Tę kapuścianą papkę możesz wypić od razu – przesączając przez gęste sitko lub gazę. Możesz ukisić sok wlewając papkę do wyparzonego słoika. Zakręć słoik i zostaw go min. na 72 godziny. Nic więcej nie musisz robić – proces kiszenia zachodzi samoczynnie. Po ukiszeniu odsączamy przez sok przez sitko. Jeśli zamierzasz przygotować następną porcję soku z kapusty kiszonej, to dobrze jest wlać do nowej porcji łyżkę czy dwie soku z poprzedniego kiszenia. To przyspieszy fermentację.

Jeśli nie masz czasu na samodzielne kiszenie soku z kapusty – możesz go kupić w sklepie. Firma Słoneczne Poledzięki specjalnym opakowaniom zapewnia świeżość produktów bez dodawania konserwantów lub chemicznych dodatków. Dzięki temu produkty tej marki zachowują na długo swój naturalny smak i aromat. Firma Słoneczne Pole posiada w swojej ofercie szeroką gamę kiszonek, poza sokiem z kiszonej kapusty znajdziecie tam także kapustę kiszoną, ogórki małosolne lub ogórki kiszone.

Wszystkie produkty marki Słoneczne Pole znajdziecie w sklepach do których towar dostarcza MPT Stanro.