Skyr – jogurty typu islandzkiego – już znali je Wikingowie!

wrzesień 16, 2018

Czy smakowaliście już jogurt typu islandzkiego – skyr? To jogurty, które mają wysoką zawartość białka i minimalną ilość tłuszczu – są więc są ubogie w kalorie.

Skyr był znany już Wikingom! Został przywieziony z Norwegii na Islandię wieki temu i choć tradycja tego pożywienia wymarła w większości Skandynawii, żyje ona w kulturze islandzkiej. Skyr jest wymieniony w wielu średniowiecznych źródłach islandzkich, w tym w sadze Egilla i sadze Grettis.

Jeśli chcecie poznać smak jogurtu podobny do tego, którym żywili się Wikingowie – sięgnijcie po jogurty Skyr marki Piątnica. Do wyprodukowania 1 kilograma skyru marki Piątnica potrzeba czterech litrów mleka. Dzięki temu skyr bogaty jest w naturalne białka mleka. Skyr marki Piątnica nie ma tłuszczu (0%).

W ofercie marki znajdziecie wersję naturalną jogurtu skyr a także propozycje smakowe. W wersji smakowej z truskawkami, jagodami, brzoskwiniami – jogurt znajduje się na górze, a na dole w kubeczku są owoce, które idealnie komponują się ze smakiem skyru. Natomiast w wersji waniliowej skyr wymieszany jest ze zmieloną laską wanilii.

Skyr to idealny pomysł na sycącą przekąskę w ciągu dnia. Może on stanowić także podstawę śniadania, składnik deserów lub dipów.

Wszystkie smaki jogurtów Skyr marki Piątnica znajdziesz w sklepach do których towar dostarcza MPT Stanro