Batony energetyczne

lipiec 15, 2018

Lato to idealny czas na takie aktywności jak jazda na rowerze, piesze wędrówki po górach czy jogging … Aby mieć siłę do uprawiania tych letnich sportów, potrzebujesz dodatkowej energii, by poradzić sobie z tak wielkimi dla Twojego organizmu wyzwaniami. Batony energetyczne to przekąska dla tych, którzy pragnąc żyć fit, szukają jednocześnie zdrowych i smacznych źródeł energii podczas wysiłku.

Zadajemy sobie jednak pytanie, który produkt wybrać i kiedy jest najlepszy czas na zjedzenie batonów energetycznych, aby pozyskać z nich jak najwięcej energii?

Jeśli jesteś amatorem i uprawiasz sport tylko podczas letnich wakacji – jedz batony energetyczne po wysiłku: po długich wędrówkach lub biegach – w celu uzupełnienia zapasów glikogenu. Jeśli jesteś na diecie bogatej w węglowodany, możesz używać batonów zarówno przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, jak i po nim. Jednak będąc osobą pomiędzy tymi dwoma typami musisz wiedzieć, że zjedzenie batonu energetycznego z dużą ilością cukru przed wysiłkiem sprawi, że nie dojdzie u Ciebie do redukcji tkanki tłuszczowej. Energia z węglowodanów zmniejszy bowiem spalanie tłuszczu zapasowego.

Jak wybrać najlepsze batony energetyczne?

Jeśli jesteś zawodowcem, musisz wziąć pod uwagę ich skład oraz czas, kiedy planujesz zjeść batony energetyczne – przed, w trakcie czy po ćwiczeniach fizycznych. Jako amator -wystarczy, że wybierzesz po prostu swój ulubiony smak przekąski. Większość batonów energetycznych jest smaczna i stosunkowo zdrowa.
Może zainteresuje Cię zatem nowość od marki WEDEL? Oto nowe batony energetyczne TAK PROSTO. Możesz wybierać pomiędzy:

Tak prosto Baton z gorzką czekoladą, żurawiną i quinoa
Naturalne źródło błonnika. Zawartość ziarna kakaowego w czekoladzie: 56%

Tak prosto Baton z gorzką czekoladą, orzechami laskowymi, orzeszkami ziemnymi i kulkami zbożowymi
Naturalne źródło błonnika. Zawartość ziarna kakaowego w czekoladzie: 56%

Tak prosto Baton z gorzką czekoladą, suszoną śliwką i musli
Naturalne źródło magnezu i błonnika. Magnez przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia i zmęczenia. Zawartość ziarna kakaowego w czekoladzie: 80%

Tak prosto Baton sezamowy ze słonecznikiem i miodem
Naturalnie wysoka zawartość nienasyconych tłuszczów: zastąpienie tłuszczów nasyconych w diecie – tłuszczami nienasyconymi pomaga utrzymać właściwy poziom cholesterolu we krwi.

Tak prosto Baton sezamowy z pestkami dyni i miodem
Naturalnie wysoka zawartość nienasyconych tłuszczów: zastąpienie tłuszczów nasyconych w diecie – tłuszczami nienasyconymi pomaga utrzymać właściwy poziom cholesterolu we krwi.

Wszystkie te batony energetyczne znajdziesz w sklepach do których MPT Stanro dostarcza swoje produkty.